(Видео) Се урна зграда во Истанбул, неколку лица заробени под урнатините

zgrada-turcija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНеколку луѓе се затрупани под урнатините откако утрово се урна зграда во истанбулскиот кварт Кучукчекмеџе.

На терен се пожарникарите, полицијата и здравствени работници, а засега не се познати причините за уривањето на објектот, пренесува „Хабертурк“.

Во тек е потрага по луѓе затрупани под урнатините на трикатната зграда.

Според порталот Ахабер, од урнатините досега е извлечено едно повредено лице.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK