(Видео) Повеќе торнада ја погодија Оклахома, објавени се снимки

tornado-oklahoma.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера вечерта се формираа повеќе торнада низ американската сојузна држава Оклахома, вклучително и едно што помина низ Оклахома Сити.

Засега не се знае колкава е штетата и нема информации за повредени, пишува News9.

Претходно во вечерните часови беа пријавени торнада на западот на државата. Првиот се појави во округот Роџер Милс, а следниот во близина на Кастер Сити.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK