(Видео) Порој пробива ограда на автопат во Германија: невремето предизвика катастрофални поплави

Screenshot-2024-06-03-192049.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЈугот на Германија беше погоден од обилни врнежи во последните денови, кои предизвикаа катастрофални поплави.

Многу области беа принудени да го евакуираат населението, а беа регистрирани и човечки жртви. На места блокиран е патниот и железничкиот сообраќај.

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии и видеа кои ги покажуваат размерите на оваа природна катастрофа.

Видео од корисник на мрежата X стана вирално, прикажувајќи дел од автопатот во близина на Штутгарт каде што беше избегната катастрофа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK