(Видео) Нови снимки од нападот во Сиднеј, полицаец очајнички се обидува да спаси жртва, крв на сите страни

Screenshot-2024-04-13-100851.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБрзата помош се обидува да ги спаси повредените во нападот што се случи во трговски центар на истокот на Сиднеј во кој беа избодени неколку лица, а како што јавија светските медиуми, досега четворица се мртви.

На едно од видеата можеме да видиме како полицајци очајнички се обидуваат да спасат ранети луѓе во кафеана додека луѓето лежат во несвест на подот, полицаец притрчува и прави реанимација со масажа на срцето.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK