(Видео) Неверојатна снимка од запленетата дрога од балканската мафија

Видео-Неверојатна-снимка-од-запленетата-дрога-од-балканската-мафија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШпанската полиција објави снимка од запленувањето на 7,5 тони кокаин од Јужна Америка, кој бил скриен во замрзната туна која требало да биде дистрибуирана низ Европа.

На неверојатната снимка се гледа огромно количество пакувања на кои пишува „Љубов“.

Дрогата е запленета во северозападното пристаниште Виго.

Во акцијата се уапсени и 20 лица припадници на две организации од Балканот, што, како што се наведува, е „голем удар“ за една од најсилните дистрибутивни мрежи во Европа, пренесува Ројтерс.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK