–>

(Видео) „Нема да ви простам за мајка ми“ – Кадиров бесен за санкциите врз неговата мајка

kadirov-r.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Откако мајката на чеченскиот лидер беше ставена на листата со санкции на САД, Рамзан Кадиров упати директни закани до Американците и НАТО алијансата во најновото видео објавено на Телеграм.

Видеото на Твитер го сподели заменик министерот за внатрешни работи на Украина, Антон Герашченко, додавајќи на видеото и превод на англиски јазик.

„Отстранете ги брзо санкциите. Нема да ви простам што и наметнавте санкции на мајка ми. Ќе направам се!“, се наведува во снимката.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK