(Видео) Морничави снимки од земјотресот од 7,6 степени на Филипините

Видео-Морничави-снимки-од-земјотресот-од-76-степени-на-Филипините.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа социјалните мрежи објавена е вознамирувачка снимка од моментот на силниот земјотрес со јачина од 7,6 степени според Рихтер што ги погоди денес Филипините.

Потресот се случи на длабочина од 63 километри, а наскоро се очекува цунами да ги погоди Филипините и Јапонија.

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од потресот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK