(Видео) Камион во САД ја проби оградата на мост висок 2 метри и висеше околу еден час

камион-виси.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа мостот во Луисвил (САД) се случила страшна несреќа кога жена возејќи камион ја пробила оградата и видела од мостот висок 20 метри.

Откако се судрила со друго возило, жената која го управувала камионот ја пробила заштитната ограда и 45 минути висела од мостот.

По акцијата на спасувачите, таа е извлечена од кабината, а видеото од спасувањето брзо се прошири на интернет.

Спасувачите со јаже од хеликоптерот се спуштија кај неа и со помош на скала ја спасија.

Според Би-Би-Си, спасувањето траело 45 минути.

„Таа се однесуваше како шампион“, изјави началникот на противпожарната станица Брајан О’Нил, кој ја опиша жената возач како многу смирена за време на операцијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK