(Видео) Хаос во Анкара: силно невреме ги поплави улиците, затворени метро станици, заглавени автомобили

Screenshot-2024-06-08-211357.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОбилните врнежи предизвикаа поплави денеска во Анкара, а водата поплави некои метро станици и подземни премини.

Работата на метрото е прекината поради поплавените влезови на станиците, додека патиштата во некои градски населби се затворени, јавува Анадолија.

Возилата заглавени на коловозот со механизација и вилушкари ги влечеле на место каде што немало вода, а спасувачките екипи ги извлекле затрупаните од возилата.

Засега нема информации за проценетата штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK