–>

(Видео) Голема бела ајкула снимена на плажа во САД: Пливаше во плитко, а потоа настана паника

Видео-Голема-бела-ајкула-снимена-на-плажа-во-САД-Пливаше.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Голема бела ајкула доведе до затворање на една плажа откако исплива на брегот и ги остави капачите во состојба на хистерија.

Видео снимката го прикажува моментот кога двајца посетители на плажа забележале бела ајкула долга 3 метри како плива во плиткото на плажа во Масачусетс, САД.

Огромната ајкула скока под брановите пред нејзината грбна перка да се пробие низ водата, што ги натера исплашените деца да врескаат и да молат за помош.

Видеото е снимено на Аутер Бич, област во која има невообичаено зголемување на средбите со ајкули во последните недели. Клипот беше објавен на Фејсбук страницата на Atlantic White Shark Conservancy во понеделникот, каде што веќе собра повеќе од 700.000 прегледи.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK