–>

(Видео) Драматични сцени во Аргентина: навивачи спасуваа бебе низ бодликава жица

Видео-Драматични-сцени-во-Аргентина-навивачи-спасуваа-бебе-низ-бодликава.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Жестоки судири меѓу навивачите и полицијата го одбележаа натпреварот од аргентинскиот Лига куп помеѓу Годој Круз и Белграно.

Натпреварот беше во прекин од половина час поради конфликтот меѓу локалните навивачи и полицијата.

Конфликтот се случил пред стадионот, кога навивачите кои немале билети се обиделе да влезат на трибините, пренесуваат медиумите.

Според написите, ветерот го внел солзавецот на трибините и настанала општа паника.

а видеата кои се појавија на социјалните мрежи може да се забележат навивачи како спасуваат деца кои беа на трибините.

Меѓу нив имало и бебе кое со голема тешкотија го провлекле низ бодликавата жица и на тој начин го заштитиле од солзавецот што го дувал ветрот, јавуваат медиумите во регионот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK