Ураганот Берил го погоди крајбрежниот дел на Тексас, повеќе од 80.000 луѓе без струја

vf-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKУраганот Берил, кој сега е сила од прва категорија, денеска го погоди брегот на Тексас во близина на плажата Матагорда, соопшти Националниот центар за урагани (NHC).

Повеќе од 84.000 жители на Тексас останаа без струја поради ураганот, јави Си-Ен-Ен.

Ураганот ќе продолжи да носи обилни дождови, силни ветрови и торнада во поголемиот дел од Источен Тексас додека се движи понатаму кон копното.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK