Уапсен маж откако пукал во кино и продавница во Англија

Уапсен-маж-откако-пукал-во-кино-и-продавница-во-Англија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕден маж е уапсен по пукање на три локации во Ливерпул вчера вечерта, соопшти полицијата.

Вооружената полиција покрена потера по вооружениот напаѓач по пукотниците во кино и продавница.

Полицијата во Мерсисајд соопшти дека примила извештаи за пукање во  киното на патот Источен Ланкашир вчера околу 20.30 часот, додека маж носел огнено оружје.

Инцидентот се случил 20 минути откако пукал во продавница.

Засега нема извештаи за повредени, а иако настанот не е поврзан со тероризам, станува збор за голем инцидент, додаваат од полицијата.

Претходно полицијата апелираше до граѓаните да не излегуваат надвор.

„Секој што има информации треба да се обрати во полиција“, велат властите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK