–>

Турција преговара со Хамас за ослободување на странци, цивили и деца

Турција-преговара-со-Хамас-за-ослободување-на-странци-цивили-и.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТурција е во преговори со палестинската милитантна група Хамас за ослободување на странци, цивили и деца кои таа група ги држи како заложници, изјави денеска министерот за надворешни работи Хакан Фидан.

Ројтерс објави дека извор од Министерството за надворешни работи рекол дека Фидан се сретнал со лидерот на Хамас Исмаил Ханије во понеделникот за да разговараат за ова прашање.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK