Торнадо во САД: Најмалку 39 повредени

to.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајмалку 39 лица се повредени, неколку потешко, а неколку домови се уништени и оштетени кога торнадо ги погоди американските сојузни држави Индијана, Охајо и Арканзас, соопштија официјални лица.

Официјални лица во четвртокот изјавија дека полицијата помага во напорите за пребарување и спасување во Винчестер, Индијана, објави „NBC News“.

Началникот на полицијата на Индијана, Даг Картер, на прес-конференција рече дека некои домови во Винчестер се срамнети со земја.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK