Стотици животни загинаа во пожар на познат тајландски пазар

у.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНеколку стотици животни во кафези загинаа во пожар на пазарот Чатучак во Бангкок, еден од најпознатите пазари во Тајланд, соопштија локалните власти.

Пожарот избувна рано утринава и брзо се прошири во повеќе од 100 продавници во делот на пазарот за животни, меѓу кои има кучиња, риби, змии, птици и зајаци, пренесува АП.

Засега нема извештаи за човечки жртви.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK