–>

Стјуардеса пронајдена мртва во хотел во Филаделфија

Стјуардеса-пронајдена-мртва-во-хотел-во-Филаделфија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСтјуардеса на „Америкам ерлајнс“ била пронајдена мртва во хотел на аеродромот во Филаделфија со чорап во устата, два дена откако требало да ја напушти собата.

Во собата ја пронашла чистачката, која веднаш повикала помош. Кога лекарите пристигнале во собата, можеле само да констатираат дека жената е мртва.

Полицијата утврдила дека нема докази дека некој се обидел насилно да влезе во собата. Биле пронајдени неколку шишиња со таблети.

Телото е испратено на обдукција, по што ќе се знае причината за смртта на стјуардесата.

Полицијата соопшти дека нејзината смрт се третира како сомнителна.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK