Словачкиот министер: „Словачка на работ на граѓанска војна“

tr-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСловачкиот министер за полиција, Матуш Шутај Ешток изјави дека Словачка е на работ на граѓанска војна, пишува „Њуз.Аз“.

„Од она што се случи, каква омраза посеаја многумина, денес се појави бура и практично сме на прагот на граѓанска војна. Веднаш престанете со ова“, рече тој.

Според последните информации, лекарите ја стабилизирале состојбата на словачкиот премиер Роберт Фицо за време на петчасовната операција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK