Силен земјотрес ја погоди Романија

Земјотрес-во-Грција-се-тресеше-кај-Крф.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од четири степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Романија во областа Вранча, соопшти романскиот национален институт.

Земјотресoт со умерен интензитет се случи во 11:53 часот на 64 километри источно од Брашов со епицентар на длабочина од 110 километри.

Засега нема информации за материјална штета или евентуални жртви во земјотресот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK