–>

Силен земјотрес ја погоди Панама

1693304569_unnamed-file.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Панама, на околу 60 километри од карипскиот остров Наргана, објави Американскиот геолошки институт (USGS).

Земјотресот накратко бил почувствуван во главниот град Панама Сити, објави Ројтерс.

Засега нема извештаи за евентуални жртви или материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK