Силен земјотрес ја погоди Индија

Силен-земјотрес-ја-погоди-Индија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала го погоди индискиот Кашмир, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Епицентарот на земјотресот бил на 39 километри југозападно од Падам, на длабочина од 10 километри, соопшти EMSC.

Засега нема информации за жртви, ниту за материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK