Силен земјотрес го погоди Азербејџан

Земјотрес-во-Грција-се-тресеше-кај-Крф.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска Азербејџан, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (ЕМСЦ).

Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, додава ЕМСЦ.

Епицентарот на земјотресот се случил на 19 километри североисточно од градот Ланкаран, кој има околу 210.000 жители.

Засега нема информации за евентуална материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK