Сенаторот Кенеди: „Американците не се будали, иако повеќето оценуваат дека Бајден е стар и му треба супа и рано легнување“

Сенаторот-Кенеди-„Американците-не-се-будали-иако-повеќето-оценуваат-дека.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАмериканците можеби станаа посиромашни за време на Бајден, но тие не се будали и гледаат што се случува, изјави американскиот сенатор Џон Кенеди за „Фокс њуз“.

„Само погледнете наоколу. Американците можеби се посиромашни под претседателот Бајден, но тие не се глупави. Тие гледаат дека границата е отворена. Тие чувствуваат инфлација. Тие гледаат неконтролиран криминал. Американците гледаат наоколу и го гледаат светот во пламен.

Војната во Украина, војната на Блискиот Исток, зголемениот фокус во Кина. И луѓето доаѓаат до заклучок, можеби фер, можеби не. Не велам дека е вистина, но можам да ги разберам анкетите. Американците дојдоа до заклучок дека претседателот Бајден е стар и дека му треба супа и рано легнување. Тие, исто така, заклучија дека потпретседателката Камала Харис е неподобна за функцијата. Кога нејзиниот коефициент на интелигенција ќе достигне 75, таа мора да се откаже. Повторно, не велам дека е вистина или фер. Но, ова се заклучоците на денешните Американци“, рече Кенеди.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK