Рускиот ракетен крстосувач „Варјаг“ навлезе во Средоземното Море

ruski-krstosuvac.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРускиот ракетен крстосувач „Варјаг“, предводник на руската Пацифичка флота, денеска помина низ Суецкиот канал и навлезе во Средоземното Море, соопшти руската Пацифичка флота.

Констатирано е дека еден ден претходно, „Варјаг“ поминал низ Црвеното Море, пренесува агенцијата ТАСС.

Се додава дека „Варјаг“ ќе оперира во Средоземното Море во согласност со претходно одобрениот план за вежбање на флотата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK