Руска тајна служба: Во близина на границата со Украина се уапсени четворица терористи поврзани со масакрот

терористи.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРуската тајна служба тврди дека четворицата уапсени терористи од масакрот во салата во Москва се обидувале да преминат во Украина.

„По терористичкиот напад, криминалците имале намера да ја преминат границата меѓу Руската Федерација и Украина и имале релевантни контакти на украинската страна“, соопшти ФСБ, пренесуваат руските медиуми.

Во одвоено соопштение, руските истражители известија дека четири лица се уапсени во близина на границата со Украина во областа Брјанск.

Украина категорично негираше каква било вмешаност во нападот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK