Борел: Меѓународната заедница мора да биде цврсто обединета против тероризмот

Борел-Само-палестинската-управа-а-не-Хамас-може-да-управува.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШефот на дипломатијата на Европската унија, Жозеп Борел денеска изјави дека меѓународната заедница мора цврсто да се обедини против тероризмот, по нападот во Москва во кој, според последните информации, загинаа повеќе од сто луѓе.

„Најостро го осудувам грозоморниот напад што се случи синоќа во Москва. Тероризмот повторно целеше невини луѓе. Меѓународната заедница мора да остане цврсто обединета во борбата против тероризмот“, наведе Борел на платформата „Икс“.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK