Роберт Фицо е свесен и комуникативен, соопштија неговите лекари

robert-fico-epa.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСловачкиот премиер Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари.

„Истовремено се преземаат натамошни чекори за подобрување на неговото здравје“, соопштија од болницата во словачкиот град Банска Бистрица, каде што премиерот се опоравува по атентатот, пренесува Ројтерс.

Вицепремиерот Роберт Калинак во неделата изјави дека премиерот е надвор од животна опасност, иако се уште е во премногу сериозна состојба за да биде префрлен во болница во Братислава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK