–>

Путин: Трамп е жртва на политички прогон

putin trump
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека поранешниот американски претседател Доналд Трамп е жртва на „политички прогон“ поради неговата кандидатура на претседателските избори во САД во 2024 година, против актуелниот шеф на државата Џозеф Бајден. „Ова е политички мотивиран прогон од неговиот ривал“. Путин во Владивосток, на рускиот далечен исток, каде што учествува на економски форум.

„Ова е политички мотивиран прогон од неговиот ривал“, рече Путин во Владивосток, на рускиот Далечен Исток, каде што присуствува на економски форум.

Путин оцени дека ваквата ситуација укажува на „изопаченоста на американскиот систем“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK