Путин го спомена Навални: „Тажно е кога некој ќе умре“

Screenshot-2024-03-17-225208.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПретседателот Владимир Путин рече дека бил информиран за идејата да го ослободи од затвор неговиот најлут политички непријател, Алексеј Навални, неколку дена пред смртта на опозицискиот лидер.

Тој рече дека се согласил со идејата, но само под услов Навални да не се врати во Русија.

Рускиот лидер додаде дека е „тажно“ кога некој ќе почине.

Путин зборуваше за Навални за време на неговиот говор за време на кој прогласи победа на претседателските избори во Русија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK