„Путин е убиец, еден ден ќе победиме“: порака на вдовицата Навални до рускиот народ

Screenshot-2024-03-17-183913.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОткако го даде својот глас во руската амбасада во Берлин, Јулија Навалнаја изјави дека нејзината порака до рускиот народ е: „Бидете храбри еден ден, наскоро ќе победиме“.

На прашањето за претседателот Владимир Путин, таа рече дека „нема порака“ за рускиот лидер.

Таа го нарече претседателот Путин „убиец“ и „гангстер“ кој ја одведе нејзината земја во војна.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK