Пукано во автобус од прозор, повредени се две лица во Москва

1077640984.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДве лица се ранети денеска во Москва кога непознат маж пукал во возило на јавен превоз од прозорецот на неговата куќа, јавија руските медиуми.

Престрелката се случила во населбата Бибирево на северот на Москва, пишува порталот „Газета.ру“.

Припадници на полицијата излегле на местото на автобуската станица каде биле искршени стаклата, делумно блокирани околните улици, а како што пренесува каналот Шот Телеграм, лекарите им помагаат на ранетите маж и жена.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK