Пукање во Минхен: напаѓачот во бегство, полицијата ги блокираше улиците

policija-germanija-x-epa.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска имало пукање во квартот Милбертхофен во Минхен.

Според локалните медиуми, напаѓачот избегал.

Според информациите на „Билд“, најмалку едно лице е тешко повредено a било пронајдено на улица.

Мотивот за пукањето засега не е познат.

Полицијата го блокираше северниот дел на градот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK