Посилен земјотрес во северен Израел

ѕ-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 3,8 степени е регистриран на северот на Израел, соопшти службата за геолошки надзор на земјата.

Земјотресот бил почувствуван во голем дел од северен Израел, објави „Тајмс оф Израел“.

Нема извештаи за евентуална материјална штета или повредени, но жителите во тој дел од земјата велат дека се треселе згради и други објекти.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK