–>

Почна средбата помеѓу Блинкен и Нетанјаху

Почна-средбата-помеѓу-Блинкен-и-Нетанјаху.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПочна средбата меѓу американскиот државен секретар Eнтони Блинкен и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Блинкен, на неговото второ патување во Израел за еден месец, треба да разговара со Нетанјаху и со другите израелски лидери за конкретни чекори за намалување на цивилните жртви во опколената Газа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK