Палестински здравствени власти: Израелски војници во Западен брег убија двајца Палестинци

zapaden-breg-mapa
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Израелските сили денеска убија двајца Палестинци на окупираниот Западен Брег, соопштија палестинските здравствени власти.Засега нема потврда од израелската војска.

Од почетокот на годината загинаа повеќе од 100 Палестинци, повеќето членови на милитантни групи, но некои од нив се цивили, меѓу кои и деца, кои беа убиени од израелските сили. Во истиот период беа убиени најмалку 18 Израелци и странци.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK