Пакистан изврши два воени напади врз Авганистан, загинаа осум деца, соопштија талибанците

talibanci.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПакистан изврши два воздушни напади на авганистанска територија, а во таа прилика загинаа осум деца, соопштија талибанците.

Портпаролот на талибанците „најостро“ ги осуди нападите на авганистанско тло, нарекувајќи го кршење на суверенитетот на таа земја, пренесува Ројтерс.

Пакистанската војска и Министерството за надворешни работи допрва треба да одговорат на тврдењата на талибанците.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK