Падна воен авион во Турција, двајца пилоти загинаа

1717493423-15ec2314-af15-474c-b6d2-af3ad5ee06e2-750x394.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДвајца воени пилоти загинаа во авионска несреќа за време на обука во централна Турција, соопшти денеска турското Министерство за одбрана.

Авионот паднал од засега непознати причини по полетувањето од воената база Кајсери.

На местото на настанот се испратени пожарникари и спасувачи.

Турскиот министер за внатрешни работи Али Јерликаја изрази сочувство до семејствата на жртвите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK