Објавени над 600 страници од судењето за Епштајн, жртвата откри: „Имав секс и со друг принц, Клинтон двапати го посети островот“

Објавени-над-600-страници-од-судењето-за-Епштајн-жртвата-откри.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСведоштвата на Џефри Епштајн, Вирџинија Џуфре, Гислајн Максвел и жртвата Сара Ренсом беа објавени денеска во последната рунда незапечатени судски досиеја. Во изјавата објавена од судот денес, жената која го обвини принцот Ендрју, Вирџинија Џуфре, тврди дека имала секс со член на друго кралско семејство на југот на Франција кога имала 17 години, но не го знаела неговото име.

Џуфре во своето сведочење тврдеше дека двапати го видела Бил Клинтон на карипскиот остров на Џефри Епштајн. Други гости на островот биле Ал Гор и Хајди Клум, сведочела Џуфре.

Во својот исказ во 2016 година, Џуфре, која излезе во јавноста со нејзините обвинувања против принцот Ендру во 2011 година, рече дека тој не е единствениот член на кралско семејство кому му била нудена. Таа тврди дека Епштајн ја запознал и со друг принц, но дека таа не го знаела неговото име.

Исто така тврдеше дека имала секс со милијардерот на Викторија Сикрет Лес Векснер повеќе пати во Ново Мексико и Њујорк. Векснер беше близок пријател на Епштајн и влезна врата во њујоршкото општество, давајќи му работа во раните 1990-ти, па дури и му ги даваше клучевите од неговата вила во Њујорк.

Денеска беа објавени над 600 станици, што е последно во низата досиеја за осудениот педофил, кои почнаа да се објавуваат минатата недела.

Во својот исказ во септември 2016 година, Епштајн се повика на Петтиот амандман, одбивајќи да одговори на какви било прашања од страв да не се инкриминира.

Само сведочењето на Сара Ренсом е на повеќе од 400 страници. Таа претходно во мејловите тврдеше дека нејзина пријателка спиела со Бил Клинтон, Доналд Трамп и Ричард Бренсон и дека Епштајн ги снимал тие средби.

Сите мажи ги негираа нејзините тврдења, кои подоцна ги повлече поради страв за својата безбедност.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK