Објавена е првата фотографија од состанокот на израелскиот воен кабинет

Нетанјаху-Се-уште-сме-во-војна-ќе-го-уништиме-Хамас.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗаседава израелскиот воен кабинет.

Како што објавивме, воениот кабинет на Израел се состана за да разговара за следните чекори во врска со синоќешниот напад од Иран.

Оваа слика која дојде од владиниот центар на Кирија во Тел Авив покажува членови на кабинетот како разговараат.

Допрва ќе дознаеме што ќе излезе од самиот состанок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK