Необична сцена од Њујорк: се отвори голема дупка на асфалтот во центарот, затворена сообраќајна лента

ну.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНиту Њујорк, кој според многумина е најубавиот град во САД, не е имун на неочекуван сообраќаен метеж предизвикан од таканаречената „виша сила“.

Во средата неочекувано се отвори голема дупка во центарот на Менхетен, кога асфалтот пропадна. Поради ова, една сообраќајна лента мораше да биде затворена.

Наспроти очекувањата, дупката во непосредна близина на пазарот во Сајгон не доведе до сообраќаен хаос.

Инаку Менхетен е центарот на Њујорк, најголемиот град во Америка со над 8,3 милиони жители.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK