Најмалку 35 лица загинаа во пожар во Кувајт

ѕу.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајмалку 35 лица загинаа во пожар во градот Мангаф, на југот на Кувајт, јавија денеска локалните медиуми.

Според државните медиуми, пожарот се случил во зграда, пренесува Ројтерс.

Кувајтската новинска агенција Куна јави, повикувајќи се на Министерството за здравство на земјата, изјави дека четири лица загинале во пожарот, а 39 се повредени, меѓу кои и оние кои се во критична состојба.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK