Момче загина паѓајќи на 40 метри од карпа кај езерото во Италија, неговите пријатели беспомошно гледале

h.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМомче (14) од Арика, Италија, доживеа трагична судбина кога со другарите го посети езерото Неми. Паднал од дрво по стрмна карпа од 40 метри и загинал.

Тој наводно се одвоил од својата група пријатели и се обидел да стигне до највисоката точка на станицата во Виа Перино, но гранката од дрвото на која се качувал се скршила и момчето се превртело од карпата.

Тинејџерот паѓал над 30 метри, а неговите пријатели беспомошно гледале и веднаш го вклучиле алармот.

Пожарникарите од Неми и карабинерите веднаш пристигнале на местото на настанот и констатирале смрт.

Телото е пренесено во болницата Кастели во Арикио, а потоа во Институтот за судска медицина во Рим.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK