Маж со нож нападнал луѓе во центарот на Осло, полицијата веднаш го уапсила

хјхјхј.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНорвешката полиција  соопшти дека уапсила маж кој избодел едно лице со два ножа и нападнал неколку лица во центарот на Осло.

Инцидентот се случил пред местото на метрото кога расправија излегла од контрола и неименуван маж на возраст од триесет години избодел еден маж во раката и нападнал уште неколку луѓе во близина.

Полицаецот потоа го извадил пиштолот и му наредил на напаѓачот да ги спушти ножевите, пренесува Ројтерс.

Полицијата смета дека нападот не бил мотивиран од тероризам.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK