Литванскиот министер за одбрана поднесе оставка

х-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЛитванскиот министер за одбрана Арвидас Анусаускас ја поднесе оставката до премиерот, јави Литванската радио телевизија (ЛРТ), повикувајќи се на прес-службата на владата.

Премиерката Ингрида Симонита денеска доби писмо за оставка на министерот за одбрана“, се вели во соопштението на Владата.

Извори на ЛРТ претходно потврдија дека министерот се подготвува да поднесе оставка, но причините се уште не се познати.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK