Кралот Чарлс има рак

Кралот-Чарлс-закрепнува-добро-по-операцијата-пренесуваат-британските-медиуми.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа кралот Чарлс му е дијагностициран облик на рак, соопшти Бакингемската палата.

Тие не прецизираа за каков вид на рак се работи.

Наскоро повеќе информации.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK