Кандидат за градоначалник во Мексико е убиен во пукање на предизборен митинг

Убиен-фудбалер-среде-натпревар-во-Мексико-во-него-испукани-шест.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКандидатот за градоначалник Лусеро Лопез Маза и уште пет лица, од кои едно младо девојче, беа убиени во пукање на предизборен митинг во градот Ла Конкордија во јужната мексиканска држава Чиапас, пренесе АП.

Покрај тоа, две лица се ранети.

„Конфликтот избувна меѓу вооружени цивили за време на политички митинг“, соопшти обвинителството.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK