Јулија Навална: Сите инволвирани мора да одговараат

navalna.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЈулија Навална, вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, изрази сочувство за жртвите од денешниот напад, нарекувајќи го „кошмар во Крокус“.

„Сите инволвирани во ова злосторство мора да бидат пронајдени и изведени пред лицето на правдата“, напиша таа на „Икс“, поранешен „Твитер“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK