Имран Кан сослушан преку видео врска од затвор во Пакистан

Поранешниот-премиер-Имран-Кан-од-затвор-прогласи-победа-на-изборите.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПоранешниот претседател на Пакистан, Имран Кан,  беше сослушан преку видеоврска од затвор во врска со случајот што го покрена против измените на пакистанските антикорупциски закони.

Ројтерс соопшти дека неговото видео појавување се очекува да биде емитувано во живо на веб-страницата на судот и на YouTube, што претставува првпат јавноста да го види поранешниот лидер по неговото апсење во август минатата година.

Откако започна процесот, сликата не беше достапна на веб-страницата или на YouTube.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK