Идентификувани уште три жртви во хеликоптерската несреќа во Иран

nesrekja-iranski-pretsedatel.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОбјавени се имињата на некои од загинатите во хеликоптерската несреќа, освен иранскиот претседател Ебрахим Раиси и министерот за надворешни работи Хосеин Амир-Абдолахиан.

Државната новинска агенција ИРНА соопшти дека во хеликоптерот биле и ајатолахот Мохамад Али Ал-е Хашем, имамот на петочната молитва во градот Табриз и генералот Малек Рахмати, гувернер на иранската провинција Источен Азербејџан.

Загина и командантот на единицата за заштита на претседателот, Сардар Сејед Мехди Мусави.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK