–>

Хаос во пицерија во Белград: Колешка со нож го бркала нејзиниот колега, тој ја удрил во глава

Хаос-во-пицерија-во-Белград-Колешка-со-нож-го-бркала.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во позната белградска пицерија вчера околу 12 часот дошло до расправија меѓу вработениот Ѓ. Ѓ. (49) и вработената Д.Х.(46), која прераснала во тепачка.

Според „Телеграф“, конфликтот настанал околу испораката на храна, а Ѓ. Ѓ. потоа ја нападнал Д.Х.

Вработената извадила нож од кујната и се обидела да го прободе нејзиниот колега, а потоа тој ја удирал по главата и телото и со прстот ја прободел во окото.

Жената повторно се обиделa да го избоде, но тој излегол од кафеаната и повикал полиција. Биле прегледани надзорните камери, а истрагата ја води Првото основно јавно обвинителство, пишуваат српските медиуми.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK